Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189
HAVA DURUMU
hava durumu

artvin22°CParçalı Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Turizmde İşbirliği-Güç Birliği

Ana Sayfa » Genel » Turizmde İşbirliği-Güç Birliği
16 October 2015
Turizmde İşbirliği-Güç Birliği

Artvin Valisi Kemal Cirit, Rize’nin Pazar ilçesinde düzenlenen Kaçkar Turizm Birliği toplantısına katıldı.

Toplantıya Vali Cirit’in yanı sıra Rize Valisi ve Kaçkar Turizm Birliği Başkanı Ersin Yazıcı, Artvin İl Genel Meclisi üyeleri Furkan Çakmak, Selman Güney, Hakkı Aytolan, Artvin Birlik Üyesi İlhan Hacıoğlu, Rize İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Aksu, Musa Büyük, Yusuf Arısoy, Rize Birlik Üyesi Halit Duman ile Rize İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Mustafa Gençarslan katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yazıcı, turizmin ekonomik yönüne dikkat çekerek bunun için iki ilimizin iş birliği yapmış olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Turizmle ilgili hizmetleri bu birlik aracılığıyla yaptıklarını ifade eden Vali Yazıcı, “Kaçkar Turizm Birliği iki ilin oluşturduğu ve özellikle turizmle ilgili çalışmaları birlikte yürüttüğü bir birlik. Turizm başlı başına bir sektör. Bu sektörün gerektirdiği bazı enstrümanlar var. Sadece organizasyon, tanıtım, pazarlama yetmiyor. Alt yapıyı da buna göre tamamlamamız gerekiyor. Bu birlikle turizm faaliyetlerinde bulunarak organizasyonlara katılıyoruz. İnsanlar birbiriyle iletişim kurmadan esenliğe ulaşamazlar. Burada da güzel bir birliktelik yapılmış ve bu birliktelik iyi meyveler vermeye devam edecektir. Böyle güzel bir güç birliği ile birbirimizin eksiğini tamamlayarak çalıştığımızda çok şeyler yapılacağına inanıyorum. Bu yolda başlayan ve uzun süredir devam eden değerli üyelerimizi bu sebeple tebrik ediyorum ” diye konuştu.

Toplantıda bir konuşma yapan Artvin Valisi Kemal Cirit ise, Kaçkar Turizm Birliği’nin Artvin ve Rize illerinin turizminin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve gerekli sosyal, kültürel, eğitim, sportif ve ekonomik faaliyetlerde bulunmak amacıyla hizmet verdiğini söyledi.

-ARTVİN VE RİZE KARDEŞLİĞİ-

Kaçkar Turizm Birliği’nin bir bölgesel turizm anlayışının uygulamaya geçirildiği teşekkül olduğunu ifade eden Vali Cirit, şunları söyledi: ” Bu birliktelikten büyük memnuniyet duyduğumu öncelikle ifade etmem lazım. Artvin ve Rize kardeşliğini bu birlik pekiştirmektedir. Birliğin amacı iki ilin turizm potansiyelini artırmak ve bununla ilgili eğer imkânları varsa yatırım yapmak. Bizleri burada ağırlayan Rize Valisi ile Rize İl Genel Meclisi üyelerine nazik davetlerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, kurulan turizm birliğinin amacının iki ilin turizm potansiyelini birlikte değerlendirmek olduğu vurgulandı.

 

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

MEB, 2 bin 400 öğretmeni açığa aldı

MEB, 2 bin 400 öğretmeni açığa aldıMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe

“BAYRAK KAMPANYASINA” ARTVİNLİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

“BAYRAK KAMPANYASINA” ARTVİNLİLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİArtvin Valiliğince, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından il genelinde başlattığı

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN