Dikkat! Kasko Poliçenizi Daha Ucuza Yaptırabilirsiniz

08.04.2016

1.858 Kişi Okumuş

0 Yorum

Dikkat! Kasko Poliçenizi Daha Ucuza Yaptırabilirsiniz

Trafik sigortasında olduğu gibi fahiş fiyat artışlarından nasibini alan bir diğer sigorta türü ise kasko sigortası oldu. Ancak araç sahipleri için dikkat edilecek birkaç ufak detayla kasko poliçesini daha uygun bir fiyata yaptırmak mümkün. Nasıl mı? İşte aracınızın kaskosunu daha uygun fiyata yaptırmanızı sağlayacak ipuçları.

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık indirimi, daha önce hasar yaşamamış veya hasar talebinde bulunmamış araç sahipleri için geçerlidir. Hasarsızlık indirimi sayesinde, araba kasko fiyatlarını daha uyguna getirebilirsiniz. Üstelik bu indirim şekli her yıl kademeli olarak artacaktır. Hasarsızlık indirimi sayesinde aracınızın kasko fiyatında %60’a varan indirimler kazanabilirsiniz.

Muafiyet İndirimi

Kasko muafiyet, olası hasar esnasında oluşan maddi tutarın belirli bir kısmının sigorta sahibi tarafından karşılanması anlamına geliyor. Sigorta bedelinin %10 veya %20 gibi oranlarda değerlendirilerek muafiyet belirlenebiliyor. Ufak tefek hasarlardan dolayı hasarsızlık indirimini kaybetmek istemiyorsanız; muafiyet indirimi hasarsızlık indiriminizi koruyacaktır. Dolayısıyla muafiyet indirimi sayesinde araç kasko primlerini çok daha uyguna yaptırabilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kişilerin mesleği kasko hesaplama işlemlerine etki eden bir diğer faktördür. Bunun nedeni şudur; işi gereği çok fazla seyahate çıkan kişiler daha fazla risk altındadır. Sigorta şirketleri, çok nadir trafiğe çıkanlar için daha uygun kasko teklifleri sunabiliyor. Kasko poliçenizi yaptırırken mesleğinizi belirtmeniz, prim fiyatlarında indirim almanızı sağlayabilir.

Fiyat Karşılaştırması

Kasko sigortası kişilere ve araçlara özeldir. Kasko ürünü sunan sigorta şirketlerinin fiyatlandırma politikalarındaki farklar, kasko tekliflerinde de farklılıkların yaşanmasına sebep olabiliyor. Farklı şirketlerinin farklı teklifleri dışında; bir sigorta şirketinin de aynı araç ve kişi için farklı kasko ürünleri ve farklı fiyat teklifleri vermesi de söz konusu olabiliyor. Bu farklılıklar arasında karşılaştırma yapmak, uygun kasko fiyatlarına ulaşmada da büyük kolaylık sağlıyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz